facebook

Wszystko o makijażu permanentnym microblading Z kategorii: Nowości

21 lipca 2016

Microblading to stosunkowo nowa metoda rekonstrukcji/podkreślenia brwi 3D, która różni się od tradycyjnego makijażu permanentnego, czy też tatuażu. Zamiast pistoletu do tatuażu, lub maszyny elektrycznej w Microbladingu stosuje się narzędzie podobne do pióra, którym wprowadza się pigment organiczny w warstwy skóry. Piórko to "ostrze", które składa się z drobnych, krótkich igieł do akupunktury, stąd nazwa "microblading".

Pojedyncze włosy są rysowane na skórze ręką w pojedynczych pociągnięciach "piórka". Rysunek imituje naturalne ułożenie włosa, które przy prawidłowym wykonaniu ciężko odróżnić od włosów. Rezultatem jest najbardziej naturalny wygląd brwi, KONIEC Z brwiami CHARLIE CHAPLINA! Dzięki prawidłowo wykonanej metodzie makijażu permanentnego Microblading Twoje brwi będą wyglądały świetnie 24/H, bez makijażu!

Dla Kogo??

Microblading może być ratunkiem dla osób:

z nieregularnie usytuowanym włosem lub jego brakiem 

z łysieniem całkowitym łac. alopecia totalis

z jasnymi brwiami,

z asymetrią brwi.

Trwałość tego makijażu jest różna w zależności od kondycji i rodzaju cery. Średnio utrzymuje się do 2 lat. Delikatnie jaśnieje nie pozostawiając "niebieskiego lub zielonego problemu". W tej metodzie nie golimy brwi i nie niszczymy naturalnego włosa.

Przebieg zabiegu makijażu permanentnego microblading.

Zanim rozpocznie się procedura zabiegowa, przeprowadzamy konsultacje dotyczącą oczekiwanego efektu, pożądanego koloru i kształtu, wspólnie wypełniamy kartę z przeciwwskazaniami i omawiamy pielęgnację pozabiegową. Następnie rysujemy kontur brwi. Każdy zabieg makijażu permanentnego musi być poprzedzony akceptacją kształtu przez klienta. 

Pigmenty są w wielu różnych kolorach i można je dostosować do typu urody i preferencji. W Naszym Gabinecie stosujemy produkty najwyższej jakości firm: ArsBeauty, Li Pigments oraz BioTouch.

Zaczynamy!!!

Zabieg nie jest bolesny, znieczulamy obszar zabiegowy preparatami z lidokainą i epinefryną. (Jeśli jesteś uczulona na te substancje poinformuj Nas, zastosujemy inne preparaty) Wykonuje się go dwuetapowo w odstępach od około 7-10 dni. Pierwszy zabieg zasadniczy daje możliwość wyczucia grubości skóry", natomiast drugi zabieg jest uzupełniający. Zdarza się, że brwi w 90% jaśnieją po pierwszym zabiegu. Nie ma się jednak czym martwić :) po to jest właśnie uzupełnienie. Gruba skóra, tłusta często jest oporna na wszelkie zabiegi w tym Microblading. W drugim etapie skóra jest naruszona, delikatniejsza i lepiej przyjmuje barwnik.

Czy po zabiegu przez tydzień nie będę mogła się pokazać w pracy?

Microblading wygląda pięknie od razu po zabiegu. Nie musimy brać urlopu ;) Przez kilka godzin utrzymuje się jedynie delikatne zaróżowienie "obwódka" wokół brwi. Widoczne jest to na zdjęciach w naszej galerii. GALERIA Po około 3 dniach skóra zaczyna się goić i delikatnie łuszczyć. Jest to praktycznie niewidoczne zjawisko i nie wyklucza Nas z życia społecznego. W pierwszych dniach rysunek jest troszeczkę ciemniejszy i w trakcie procesu gojenia jaśnieje o około 30-60% 

Zalety Makijażu Permanentnego Microblading.

Microblading to semipermanentny makijaż, który utrzymuje się do 2 lat. Barwnik jaśnieje i wyłuszcza się wraz ze wzrostem i regeneracją komórek naskórka. Trendy i moda się zmieniają, więc i nasze oczekiwania związane z wyglądem twarzy i brwi, będą się zmieniać. 
Kolejną zaletą jest to, że pigment nie pozostaje w skórze wystarczająco długo, aby zmienić kolor pod wpływem działania promieni słonecznych. Ekspozycja na słońce może zmieniać kolory tatuażu zwłaszcza długotrwałego, mocnego makijażu permanentnego, który utrzymuje się powyżej 3 lat. Tradycyjny makijaż permanentny brwi znany jest z tego, iż zmienia kolor na niebieski, czerwony, fioletowy, zielony po kilku latach ekspozycji na UV. Microblading po prostu jaśniejsze do całkowitego zaniku w ciągu kilku lat. 

Touch-UP ??

Jest to okresowe uzupełnienie brwi, które wykonuje się po 1-2 latach od pierwszego zabiegu. Ma ono na celu podtrzymanie kolorytu i kształtu brwi.

Masz więcej pytań i wątpliwości?? Zadzwoń chętnie pomożemy, kontakt bezpośrednio do Naszej linergistki 503155507.

--->CENNIK