Makijaż permanentny Z kategorii: Oferta Specjalna
Makijaż permanentny nie taki straszny "jak go malują" ....
makijaż stały, polegający na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Sposób nakładania podobny jest nieco do tatuowania, efekt utrzymuje się 2 do 5 lat. Polega na wprowadzeniu metabolicznie obojętnych granulek pigmentu pod skórę.
1. Na całe życie?
Niekoniecznie ;) średnie utrzymanie to ok 3 lata. W późniejszym czasie warto jest zrobić uzupełnienie, ponieważ barwnik wyłuszcza się wraz z komórkami naskórka i jest metabolizowany. Często zdarza się nieumiejętne wprowadzenie barwnika w głębsze warstwy skóry co daje efekt dożywotniego makijażu. Również wiek wpływa na trwałość makijażu, im starsza skóra tym dłużej utrzymuje się barwnik.
2. Niebieski, zielone, różowe brwi?
Niebieskie brwi mogą pojawić się po zabiegu wykonanym słabej jakości czarnym barwnikiem, który jaśnieje w kolorach niebiesko-zielonych. W zależności od barwnika makijaż traci nasycenie barwy i jaśnieje w kolorach koła barw. Raz w roku należy umówić się na konsultacje koloru i w przypadku zmian wykonać korektę. My widzimy się codziennie i nie zauważamy niewielkich zmian, warto więc pokazać się u swojej linergistki raz w roku ;)
3. Sztucznie wygląda?
Tylko jeśli wykonany nieprawidłowo. Kształt brwi, kolor ust, zarys kreski... to wszystko ma jedynie podkreślić lub skorygować nasze rysy. Brwi wykonane metodą microblading wyglądają wyjątkowo naturalnie, w codziennym funkcjonowaniu są niemal niezauważalne. Efekt poniżej ;)
4. Bezpieczny?
Zabieg wykonuje się sterylnymi jednorazowymi narzędziami. Igły są jednorazowe!!! Niedopuszczalne jest ponowne użycie igły, jeśli więc linergistka ma szufladę pełną opisanych imieniem i nazwiskiem kopert..... UCIEKAJ!
5. Porażająca czerwień lub czarne łatki...?
Bezpośrednio po zabiegu efekt jest 60% mocniejszy niż ostateczny. Skóra gojąc się oddaje barwnik, przez co ostateczny efekt jest jaśniejszy. Co widać na przykładzie ust poniżej:
6. Korekty?
Zabieg wykonuje się zawsze w dwóch etapach. W zależności od rodzaju skóry (tłusta, sucha, starcza) różny jest stopień zatrzymania barwnika w skórze, dlatego też możliwa jest konieczność wykonania dodatkowych uzupełnień.